تلفات و خسارت درپی وقوع توفان در ایالت ایلینویز

نویسنده :admin wiki
تاریخ:شنبه 22 فروردین 1394-09:59 ق.ظ

وقوع توفان شدید در ایالت ایلینویز آمریکا موجب کشته شدن دست کم ۲ نفر و مجروح شدن ۱۱ نفر دیگر شد.

به گزارش مهر به نقل از شینهوا، توفان شدید در شمال ایالت ایلینویز آمریکا که از شب پنج شنبه آغاز شده تا کنون دو قربانی داشته است. یک مقام آتش نشانی منطقه «کرک لند» با اعلام این مطلب در یک کنفرانس مطبوعاتی از انتقال ۱۱ نفر از مجروحان به مراکز درمانی خبر داد.

در همین حال روزنامه شیکاگو تریبیون از ادامه عملیات امداد و نجات در منطقه توفان زده «فیردیل» خبر داد. بر این اساس تمامی ۷۱ ساختمان مسکونی در این منطقه از توفان آسیب دیده و ۱۷ خانه به کلی ویران شده است. همچنین به علت عدم دسترسی به مناطق توفان زده، تیم های امداد هوایی برای انتقال ساکنان مناطق آسیب دیده به این مناطق اعزام شده است.

سرویس هواشناسی ملی روز پنج شنبه از وقوع دو توفان با سرعت ۵۰ مایل در مناطق شمال و مرکز ایالت ایلینویز خبر داده بود. روز چهارشنبه نیز ایالت های اوکلاهاما، کانزاس و میسوری که جمعیتی بالغ بر ۹۵ میلیون نفر را در خود جای داده اند، شاهد توفان مشابهی بودند.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ماجرای دادن پول به اهداکنندگان خون چیست؟

نویسنده :admin wiki
تاریخ:جمعه 21 فروردین 1394-12:39 ب.ظ

رییس سازمان انتقال خون ایران توضیحاتی در خصوص پرداخت هزینه به اهداکنندگان خون در مراکز خصوصی ارائه داد.

دکتر علی اکبر پورفتح‌الله در گفت‌و‌گو با ایسنا، در خصوص پرداخت هزینه به اهدا‌کنندگان خون و همچنین پاسخ به شایعاتی مبنی بر خرید و فروش خون در بخش خصوصی، گفت: در سازمان انتقال خون در وزارت بهداشت و با همکاری سازمان غذا و دارو به دنبال تولید صد‌ درصد داروهای مشتق از پلاسما، با پلاسمای ایرانی هستیم.

پورفتح‌الله با بیان اینکه بخشی از این موضوع با استفاده از ظرفیت انتقال خون با عنوان پلاسمای بازیافتی است، اظهار کرد: بخش دیگر این موضوع با همکاری بخش خصوص است؛ به این صورت که مجوز جمع‌آوری و اهدای پلاسما را به منظور تولید داروهای مشتق از پلاسما به بخش خصوصی می‌دهیم.

وی در همین خصوص افزود: این کارها کاملا زیر نظر وزارت بهداشت اداره شده و استانداردهای آنها با نظارت سازمان‌های غذا و دارو و انتقال خون کنترل می‌شود. پلاسمای تولیدی آنها در فرایندی با نظارت وزارت بهداشت به فاکتور 8، 9 و محصولات دیگر تبدیل و دوباره دریافت می‌شود.

رییس سازمان انتقال خون با تاکید بر اینکه در مجوزی که به این مراکز خصوصی داده شده، بحث خرید و فروش مطرح نیست، گفت: بر اساس آیین‌نامه‌ای که تایید شده، اجازه می‌دهیم این مراکز به اندازه رفت‌و‌آمد اهدا‌کننده به او هزینه پرداخت کنند. البته این هزینه‌ها قابل توجه نبوده و معادل هزینه یک تاکسی سرویس است. بنابراین در این زمینه با بخش خصوصی همکاری کرده و مجوزهایی به بخش خصوصی داده می‌شود.

پورفتح الله با بیان اینکه در زمینه خون و فرآورده‌های خونی نگاه ملی انتقال خون در کشور وجود دارد و در تمام کشور همین یک نگاه حاکم است، اظهار کرد: یک اهدا‌کننده خون کامل در تمام دنیا برای اهدای پلاسما باید حداقل 24 بار در سال مراجعه کند و هر بار حدود دو ساعت وقت می‌گذارد؛ بر همین اساس باید برای یک اهدا‌کننده کامل یک هزینه رفت‌و‌آمد را منظور کرد.

وی با بیان اینکه این کار در مراکز پلاسما فرزیس خصوصی انجام می‌گیرد که آیین‌نامه آن نیز در سایت سازمان غذا و دارو وجود دارد، گفت: تعداد این مراکز دارای مجوز 6 مرکز است، اما مجوزهای صادر شده بیش از اینهاست. از آنجایی که این مراکز استانداردهای خاصی را دارند و باید امکانات خاصی را فراهم کنند تا مورد تایید سازمان‌های غذا و دارو و انتقال خون قرار گیرند؛ تا کنون به حدود 30 مرکز مجوز داده شده اما هنوز همه آنها به بهره‌برداری نرسیده‌اند. در همین جهت ما تلاش می‌کنیم که ظرفیت 600 هزار لیتری پلاسما را در کشور داشته باشیم به صورتی که ماده خام آن ایرانی باشد.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

انتقاد از سیاست داخلی دربرابر ناامن‌سازی مرزها

نویسنده :admin wiki
تاریخ:پنجشنبه 20 فروردین 1394-08:34 ق.ظ

مهدی مال‌میر در سرمقاله مردم سالاری نوشت:

مبالغه آمیز نیست اگر بگوییم چند سالی است که خبر خوشی از مناطق مرزی کشور به گوشمان نمی‌‌رسد وناامنی ودلهره، پیوستِ نام شهرهای مرزی کشور شده است. تاخت وتاز گروه‌های شرورِ مسلحی که هر از چند گاهی با اعمال به دور از آدمیت (گروگانگیری ، قتل وغارت و...) وجدان عمومی‌‌را می‌‌خراشند، سبب شده تا هر لحظه در انتظار خبر ناخوشایندی از شهرهای مرزی کشور باشیم. گروگانگیری مرزبانان و ربودن قهرمان شمشیر بازی کشور (که البته به خیر گذشت!) و سوءقصدها و ترورهایی که هر از چندی صفحه حوادث روزنامه‌ها و سایت‌های خبری را پر می‌‌کنند تا آن اندازه پیام‌های روشنی برای دولت در پی دارند که برای نشان دادن ناامنی در خطوط مرزی کشور نیازی به ردیف کردن شواهد بیشتر واستدلال نیست.

این ماجرا تا آنجا بالا گرفته است که هنوز زمان زیادی از بازگشت پیکر گروهبان دانایی‌فر (که در سال گذشته به گروگان گرفته شد و سپس ناجوانمردانه به شهادت رسید) نگذشته که باز با خبر تلخ دیگری روبرو می‌‌شویم! اعضای گروهک موسوم به جیش‌العدل با یورش بردن به پاسگاه مرزی و پس از زد وخوردی و به شهادت رساندن هشت مرزبان وبرجای گذاردن تلفاتی، موفق به فرار از معرکه شده‌اند و بنا به روایتی به خاک پاکستان گریخته‌اند. این رویداد جنایتکارانه ‌گویا بلافاصله پس از شناسایی و انهدام یکی از گروه‌های تروریستی صورت گرفته وبا این وصف به نظر می‌‌آید حمله اخیر با هدف تلافی وانتقام‌جویی ‌از مرزبانان ونیروهای مسلح طراحی شده است.

طرفه اینجاست که این جنایت درحالی رخ داده است که کشور در حال وهوای خبرهای خوب هسته‌ای و به سرانجام رسیدن مذاکرات دیپلمات‌های ایرانی با گروه 1+5 به سر می‌‌برد و جو خوشایند روانی آن هنوز هیچ نشده در برخی عرصه‌ها خودنمایی می‌کند!

با این همه اما، از هرگوشه که به ماجرای حمله اشرار بنگریم، حوادثی از این دست و روند مستدام ماجراجویی‌های اوباش در مناطق مرزی‌، نکته منفی در کارنامه دولت به حساب می‌‌آید و می‌‌تواند در دراز مدت به اعتماد مردمی‌‌به ویژه شهروندان شهرهای مرزی کشور لطمه‌های جبران‌ناپذیر وارد سازد. این که رییس محترم جمهور در سخنرانی شان به درستی بر این نکته انگشت گذارده‌اند که توافق هسته‌ای گام نخست در روابط ایران با کشورهای جهان است وآن را طلیعه پاک کردن سوء تفاهمات با کشورها دانسته‌اند، سخن حقی است که البته بدون توجه به بالا بردن ضریب امنیت کشور واطمینان دادن به کشورهای مشتاق به سرمایه‌گذاری و نشان دادن فاصله کهکشانی شرایط ایران با کشورهای ناامنی همانند یمن وسوریه و... رنگ واقعیت به خود نمی‌‌گیرد. چرا که این حق ناگذشتنی و مسلم شرکت‌های خارجی و سرمایه‌گذاران بین‌المللی است که از امنیت کارکنان وسرمایه شان در کشور میزبان خاطر جمع باشند.

از این رو حوادثی از جنس ماجرای حمله به پاسگاه‌های مرزی و گروگانگیری و باج خواهی، نه فقط ضربه به کاراکتر دولت تدبیر وارد می‌‌سازد بلکه هیچ کمکی به سیاست دولت که بر مدار گشایش روابط خارجی و جلب سرمایه‌گذاری بین‌المللی قرار گرفته است نیز نمی‌‌رساند! با این وصف، رویداد تلخ به شهادت رسیدن هشت مرزبان کشورمان شاید تلنگری برای دولت محترم تدبیر و امید باشد که به شرایط داخلی کشور که چندی است در سایه مذاکرات با گروه 1+5 وسیاست خارجی قرار گرفته است، سر وصورتی بدهد و مُغاکی را که میان سیاست خارجی کشور ووضعیت داخلی به وجود آمده را با تدبیری که وعده داده، پُر کند!




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

3.5 برابر ظرفیت طبیعت از آن بهره می‌کشیم

نویسنده :admin wiki
تاریخ:سه شنبه 18 فروردین 1394-12:53 ق.ظ

 رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور معتقد است در ایران 3.5 برابر بیشتر از ظرفیت محیط زیست از آن استفاده می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، معصومه ابتکار امروز (دوشنبه) با شرکت در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه از توجه ویژه دولت تدبیر و امید به مسائل زیست محیطی یاد کرد و گفت: دلیل این توجه هم تسلط شخص رئیس جمهور به مسائل محیط زیستی است و هم آمار و ارقام نگران‌کننده‌ای که در خصوص تخریب‌های محیط زیست اعلام می‌شود که پیامد آن تنها به محیط زیست منتهی نخواهد شد.

وی با بیان اینکه محیط زیست ماهیت فرابخشی دارد و همه بخش‌ها از جمله صنعت، معدن، ساختمان، شهرسازی و ... با آن در تعامل هستند، عنوان کرد: باید در برنامه ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌های ملی و استانی مسائل محیط زیست را نیز دخالت دهیم تا از خسارات و آسیب‌های آن کاسته شود.

به گفته معاون رئیس جمهور، دولت در بیش از یک سال و نیم فعالیت خود در حل بسیاری از مشکلات محیط زیست گام برداشته و اگرچه برنامه‌های دولت طولانی مدت بوده اما نتایج آن هم اکنون در بسیاری از کلان‌شهرها مانند تهران، اصفهان، تبریز، اراک و ... مشهود است، برای مثال تهران در سالی که گذشت 44 روز هوای سالم‌تری نسبت به سال 92 داشت.

ابتکار ادامه داد: بیش از 16 دستگاه در اجرای برنامه‌های محیط زیستی دخالت دارند و برای شهری مانند کرمانشاه نیز که در حال توسعه است باید تدابیر زیست محیطی در برنامه‌های مدیریت شهری لحاظ شود.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: باید بر اساس آمایش سرزمین و پتانسیل هر منطقه و ظرفیتی که محیط طبیعی آن منطقه دارد از آن استفاده کرد.

رئیس سازمان محیط زیست کشور با اشاره به خسارت‌های فراوانی که به محیط زیست وارد شده، بخش عمده آن را ناشی از عدم رعایت ظرفیت محیط زیست دانست.

ابتکار معتقد است، عادت کرده‌ایم که همه چیز برای ما یارانه‌دار و حتی رایگان باشد، مانند آب، خاک، هوا و ... . این در حالی است که کشورهای دیگر پول گازهای گلخانه‌ای که در یک سفر هوایی تولید می‌شود را در بلیت هواپیما محاسبه می‌کنند.

به گفته این مسئول اکنون تمام دنیا به جایی رسیده که خسارت تخریبی که بر طبیعت وارد می‌شود را محاسبه می‌کنند و ما نیز مجبوریم که به این سمت برویم، البته دولت یازدهم تا حدودی اقتصاد سبز و خسارتی که به طبیعت وارد می‌شود را لحاظ کرده‌ است.

وی خاطرنشان کرد: وقتی که در یک نقطه از زمین محیط زیست آسیب ببیند تاثیر آن همه دنیا را فرا خواهد گرفت، پس همه دنیا به دنبال تغییر رویکرد در حوزه تخریب محیط زیست هستند زیرا آثار این تخریب با کاهش بارندگی و افزایش دمای هوا حتی در کشور ما هم مشهود است و همه بخش‌های دیگر را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

ابتکار گفت: بر اساس بررسی‌ها آنچه که امروز در جهان از محیط زیست استفاده می‌شود 1.5 برابر زمان لازم دارد تا ترمیم و بازسازی شود که بهره‌کشی از طبیعت در کشور ما 3.5 برابر ظرفیت ترمیم آن است و با این روند امکان ادامه وجود نخواهد داشت.

معاون رئیس جمهور بحران آب را نمونه‌ای از بهره‌کشی بی‌رویه از طبیعت خواند و بیان کرد: با سدسازی‌های بی مورد و عدم بهره‌وری در بخش کشاورزی که 93 درصد آب ما را مصرف می‌کند داریم به ناکجاآباد می‌رویم و خیلی‌ها نمی‌خواهند این موضوع را در نظر بگیرند.

ابتکار در خصوص شهر کرمانشاه نیز یادآور شد: این شهر به سمت کلانشهر شدن پیش می‌رود، پتانسیل کشاورزی، صنعتی شدن، توریسم و خصوصا ظرفیت گردشگری بی‌نظیری دارد اما باید از این پتانسیل‌ها بر اساس ظرفیت زیستی و آمایش سرزمین استفاده کرد.

وی با اشاره به بازدید خود از طرح مدیریت پسماند و بازیافت زباله در کرمانشاه، عنوان کرد: کرمانشاه در این طرح پیشگام است و این طرح توجیه اقتصادی و قابلیت ملی شدن دارد و کشور باید از آن الگو بگیرد.

رئیس سازمان محیط زیست کشور در ادامه به معضل ریزگردها اشاره کرد و گفت: متاسفانه به دلیل سدسازی و خشکسالی منابع ریزگردها تشدید شده و تنها به عراق هم محدود نمی‌شود بلکه از سوریه، ترکیه، اردن، عربستان و حتی آفریقا نیز منشا می‌گیرد.

ابتکار جلوگیری از ریزگردها را نیازمند یک مدیریت بین‌المللی خواند و افزود: در این خصوص از شخص بانکی مون و معاون ایشان خواستیم همکاری کنند و صندوق منطقه‌ای برای مقابله با ریزگردها تشکیل دهند اما برخی از کشورها همکاری نمی‌کنند.

وی با تاکید بر پافشاری بر ایجاد این صندوق، عنوان کرد: صندوق ملی محیط زیست در کشور ما فعال و آماده همکاری با دیگر کشورها است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به مصوبه مقابله با ریزگردها، ادامه داد: این مصوبه در دو بخش است، بخش اول مربوط به اقدامات پیشگیرانه و همکاری دستگاه‌هایی مانند هلال احمر و اورژانس است که برخورد صحیح و تخصصی با مشکل داشته باشند و دولت نیز اعتباراتی را برای آن در نظر گرفته است.

ابتکار اظهار کرد: بخش دوم مصوبه مقابله با کانون ریزگردها است که با همکاری سازمان جنگل ها و محیط زیست در استان ها باید انجام شود و مهمترین بخش آن دادن حق آبه تالاب‎‌ها تا کانون جدیدی ایجاد نشود.

وی از محیط زیست و منابع طبیعی به عنوان امانت نسل آینده یاد کرد و گفت: ما باید در کنار حفظ محیط زیست توسعه پایدار هم داشته باشیم، اما توسعه‌ای که منافع فرزندانمان نیز در آن لحاظ شود.

معاون رئیس جمهوردر بخش پایانی سخنان خود از اقدامات 1.5 ساله دولت یازدهم یاد کرد که خصوصا در بعد مذاکرات با تلاش شبانه روزی تیم متخصص مذاکره کننده، هدایت رهبری و حمایت خود شخص رئیس جمهور به نتیجه رسید و در دل مردم امید ایجاد کرد.

ابتکار خاطرنشان کرد: رییس‌جمهور برای اولین بار پیشنهاد جهانی مقابله با خشونت را مطرح کرد و این مشابه آن چیزی بود که آقای خاتمی با عنوان گفت و گوی تمدن‌ها پایه گذاری کرد.

در پایان جلسه شورای اداری استان کرمانشاه تفام نامه همکاری بین سازمان محیط زیست کشور و استانداری کرمانشاه در قالب 10 بند منعقد شد.



داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بمباران جنوب موصل توسط جنگنده‌های آمریکایی

نویسنده :admin wiki
تاریخ:جمعه 14 فروردین 1394-05:53 ب.ظ

جنگنده‌های ائتلاف ضدداعش به رهبری آمریکا پادگان «البرکه» بزرگ‌ترین پادگان تحت اشغال داعش را در جنوب موصل بمباران کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، شاهدان عینی گفتند که جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا پادگان البرکه بزرگ‌ترین پادگان تحت اشغال داعش را در منطقه «القیاره» در جنوب موصل بمباران کردند.

این شاهدان افزودند که در این بمباران ۲۰ عضو داعش کشته شدند و تجهیزات نظامی و مهمات این گروه تروریستی در این پادگان منهدم شد



داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :5
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic